Podsumowanie konkursów w bibliotece szkolnej i świetlicy
Tradycyjnie, jak co roku w Szkole Podstawowej w Bujnach nastąpiło podsumowanie konkursu na „Najaktywniejszego Czytelnika Roku Szkolnego 2025/2026”. Celami nadrzędnymi tego cyklicznego konkursu jest promowanie oraz wyrabianie nawyku systematycznego czytania oraz częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej księgozbioru przez dzieci i młodzież. Bibliotekarz Krystyna Dziemdziora złożyła szczególne podziękowania klasie „0”, która w bieżącym roku szkolnym wypożyczyła i przeczytała 257 książek, a średnia na jednego ucznia wyniosła ponad 16 książek oraz klasie II, która również bardzo zaangażowała się w czytanie i uzbierała na swoim koncie ich aż 279, co stanowi na jednego ucznia ponad 14 książek. Pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę za wysokie osiągnięcia w czytelnictwie otrzymali następujący uczniowie z klasy 0: J. Morawska, J. Radziszewska, L. Brzozowska, J. Hejniak, S. Morawski. W klasie pierwszej nagrodzeni zostali: J. Roksela, K. Młynarczyk, M. Drabik, P. Filipek, P. Ruszkiewicz. W klasie drugiej nagrody trafiły do: K. Szymańczyk, D. Głąbika, I. Szefer, M. Szefer, J. Jabłońskiego, M. Ludwikowskiej, L. Nicińskiej. W klasie trzeciej wyróżniono takich uczniów, jak: W. Miskiewicz, K. Młynarczyk, M. Józefiak. W klasie IV nagrodzeni zostali: A. Piechowiak, S. Adamus. W klasie piątej: W. Misztela, F. Miziołek. W klasie szóstej: M. Ciesielski, W. Świerczyńska, K. Kaudz, A. Dryżek. W klasie siódmej: M. Jakubik, M. Oporek, a w klasie ósmej M. Jończyk. Uroczystego wręczenia dyplomów i słodkiej niespodzianki dokonała pani dyrektor Bogusława Bajerowska. Laureaci otrzymali serdeczne życzenia dalszych owocnych sukcesów w kontaktach z książką i biblioteką.
Podsumowany został również drugi konkurs na „Najsympatyczniejszą Świetliczankę i Najsympatyczniejszego Świetliczaka. W wyniku głosowania tajnego uczniowie dokonali wyboru dwóch uczniów: M. Miskiewicz z klasy I i M. Oporka z klasy III.

