Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Podsumowanie konkursów w bibliotece szkolnej i świetlicy

Tradycyjnie, jak co roku w Szkole Podstawowej w Bujnach nastąpiło podsumowanie konkursu na „Najaktywniejszego Czytelnika Roku Szkolnego 2025/2026”. Celami nadrzędnymi tego cyklicznego konkursu jest promowanie oraz wyrabianie nawyku systematycznego czytania oraz częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej księgozbioru przez dzieci i młodzież. Bibliotekarz Krystyna Dziemdziora złożyła szczególne podziękowania klasie „0”, która w bieżącym roku szkolnym wypożyczyła i przeczytała 257 książek, a średnia na jednego ucznia wyniosła ponad 16 książek oraz klasie II, która również bardzo zaangażowała się w czytanie i uzbierała na swoim koncie ich aż 279, co stanowi na jednego ucznia ponad 14 książek. Pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę za wysokie osiągnięcia w czytelnictwie otrzymali następujący uczniowie z klasy 0: J. Morawska, J. Radziszewska, L. Brzozowska, J. Hejniak, S. Morawski. W klasie pierwszej nagrodzeni zostali: J. Roksela, K. Młynarczyk, M. Drabik, P. Filipek, P. Ruszkiewicz. W klasie drugiej nagrody trafiły do: K. Szymańczyk, D. Głąbika, I. Szefer, M. Szefer, J. Jabłońskiego, M. Ludwikowskiej, L. Nicińskiej. W klasie trzeciej wyróżniono takich uczniów, jak: W. Miskiewicz, K. Młynarczyk, M. Józefiak. W klasie IV nagrodzeni zostali: A. Piechowiak, S. Adamus. W klasie piątej: W. Misztela, F. Miziołek. W klasie szóstej: M. Ciesielski, W. Świerczyńska, K. Kaudz, A. Dryżek. W klasie siódmej: M. Jakubik, M. Oporek, a w klasie ósmej M. Jończyk. Uroczystego wręczenia dyplomów i słodkiej niespodzianki dokonała pani dyrektor Bogusława Bajerowska. Laureaci otrzymali serdeczne życzenia dalszych owocnych sukcesów w kontaktach z książką i biblioteką.

Podsumowany został również drugi konkurs na „Najsympatyczniejszą Świetliczankę i Najsympatyczniejszego Świetliczaka. W wyniku głosowania tajnego uczniowie dokonali wyboru dwóch uczniów: M. Miskiewicz z klasy I i M. Oporka z klasy III.