Wycieczka szkolna do Sosnowca i Chorzowa
Dnia 16 czerwca 2026 r. uczniowie klasy III i IV wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Egzotarium w Sosnowcu oraz do chorzowskiego planetarium.
W Centrum Edukacji Ekologicznej Egzotarium uczniowie zgłębili wiedzę na temat szerokiej gamy znajdującej się tam roślinności a także obejrzeli różnorodne zwierzęta zaczynając od rodzimych gatunków, kończąc na tych najbardziej egzotycznych. Podczas warsztatów pt. " Niesamowite zmysły i inne super-moce zwierząt" dzieci dowiedziały się jak widzi wąż, czy ryby słyszą, czy jaszczurki potrafią latać, które zwierzę widzi kolory, a które generuje pole magnetyczne?
W największym i najstarszym w Polsce planetarium i obserwatorium astronomicznym znajdującym się w Chorzowie młodzież uczestniczyła w seansie pt. "Układ Słoneczny - wielka przygoda". Seans składał się z dwóch części – pierwsza prowadzona była na żywo przez lektora i okazała się wędrówką po aktualnym niebie. W części drugiej obejrzeliśmy zapierającą dech w piersiach, pełną niebezpieczeństw podróż w czasie i przestrzeni.
Wycieczka przyniosła wiele wrażeń, ale także dostarczyła wielu nowych doświadczeń i poszerzyła wiedzę dzieci o otaczającym świecie.

